Reprezentant Generalny w Polsce firmy

Grzejniki monolitowe ze stopów aluminium.

Dyplom Międzynarodowych Targów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz...więcej

Grzejniki i ciepło w najpiękniejszej formie.

  • Rozważania firmy OLYMP

W przeszłości pod hasłem "ogrzewanie" kryło się przede wszystkim wykorzystanie możliwie tanich grzejników oraz wody grzewczej o wysokiej temperaturze do osiągniecia pożądanej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach. Praktycznie nie rozpatrywano związku pomiędzy ogrzewaniem a zdrowiem ludzi.W dniu dzisiejszym zarówno inżynierowie jak i lekarze są zgodni co do tego, że ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie oraz komfort ściśle powiązane są ze sposobem ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Jest to w pełni zrozumiałe, jeżeli weźmie się pod uwage fakt, że ponad połowę życia spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych. Człowiek czuje się najlepiej w powietrzu ogrzewanym w sposób naturalny i łagodny, np. w ciepły letni wieczór. Mianowicie ogrzewanie jest tym zdrowsze, im mniej nieprzyjemnie je odczuwamy. Firma OLYMP proponuje grzejniki, które sprostają tym wymaganiom nie tylko pod względem jakości materiału (stopy aluminium), ale także pod wzgledem specjalnej konstrukcji.

  • VarioChic-grzejnik odchylany

Dodatkowy szczegół praktyczny przy pracach porządkowych i remontowych. Stabilny układ odchylania grzejnika i elastyczne przewody łączące umożliwiają "po raz pierwszy" odchylanie grzejników od ściany. Blokada zabezpieczająca zapobiega wypadnięciu grzejnika z prowadnic. Grzejnik taki jest bardzo praktyczny podczas sprzątania oraz wygodny przy tapetowaniu lub malowaniu ścian. Idealnie nadaje się do zastosowania w szpitalach oraz domach opieki. Giętkie przewody podłączeniowe umożliwiają zawieszenie grzejnika na ścianie jak obraz - bez widocznej armatury, schowanej za grzejnikiem.

Brak uciążliwych rur

Ukryte połączenia rur

Elastyczne połączenie rurowe

  • Gniazdo wtykowe grzejnika

Gniazdo wtykowe grzejnika służy do szybkiego podłączenia grzejników. Jest to nowy, prosty sposób włączania grzejnika w instalację grzewczą, który po raz pierwszy umożliwia wykonanie instalacji grzewczej bez montowania grzejników. Układ grzewczy może pracować także bez grzejników, które dopasowywane są do wielkości instalacji i montowane dopiero po zakonczeniu prac budowlanych. Dzięki temu nie są one narażone na uszkodzenia. Ponadto gniazdo wtykowe grzejnika umożliwia późniejszą ewentualną zmiane grzejnika bez konieczności wyłączania i opróżniania instalacji. Rodzaj materiałów zastosowanych rur (stal, miedź, tworzywo sztuczne, itp.) nie ma żadnego znaczenia oraz wpływu na pracę gniazda.

  • W trosce o dobry klimat

Wspaniały pomysł na chłodne dni - poza sezonem grzewczym - kiedy czasami trzeba szybko włączyć ogrzewanie. Czy znacie tę sytuację? Jeden deszczowy dzień w okresie przejściowym i w mieszkaniu robi sie zimno. Oczywiście nie potrzeba uruchamiać urządzenia grzewczego, ani też marznąć nieprzyjemnie. Rozwiązanie jest proste - grzejnik z możliwością wyboru rodzaju energii. W trosce o przyjemny klimat o każdej porze roku - zimą grzeje poprzez system centralnego ogrzewania, a w okresie przejściowym - oszczedniej poprzez grzałkę elektryczną. Po prostu w każdym pomieszczeniu, w którym chcecie mieć możliwość ogrzewania w okresie przejściowym należy zainstalować grzejnik z dodatkową grzałką elektryczną, np. w łazience, salonie czy pokoju dziecinnym.

  • Wygodna i czuła regulacja

System czułej regulacji ogrzewania OLYMP-KOMFORT umożliwia zdalną regulację ogrzewania z pomieszczenia mieszkalnego. Regulator połączony jest bezpośrednio z centralnym regulatorem ogrzewania w kotłowni i zapewnia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu.Obce źródło ciepła, jak np. kominek lub nasłonecznienie jest natychmiast rejestrowane, a ogrzewanie zostaje zredukowane. Dodatkowo regulator umożliwia nastawienie obniżenia nocnego, co dodatkowo obniży koszty eksploatacji instalacji grzewczej.

  • Ciepło na miarę

Model Vario Line

Bez zabudowy bocznej i osłon czołowych. Rury podłączeniowe i zawory grzejnika są widoczne

 

Model Vario Classic

Z pokrywami i osłonami czołowymi oraz bezpiecznymi dla dzieci zaokrąglonymi krawedziami. Przewody podłączeniowe i armatura grzejnika są widoczne. Możliwa jest dostawa grzejnika z dodatkową grzałką elektryczną.

Model Vario K

Z pokrywami i osłonami czołowymi oraz bezpiecznymi dla dzieci zaokrąglonymi krawedziami. Giętkie rury podłączeniowe widoczne w dolnej części z boku. Zawory grzejnikowe wbudowane są w pokrywę. Możliwa jest dostawa grzejnika z dodatkową grzałką elektryczną.

Model Vario Delux

Z pokrywą, osłonami czołowymi i mechanizmem odchylania oraz bezpiecznymi dla dzieci zaokrąglonymi krawędziami. Giętkie rury podłączeniowe ukryte są za grzejnikiem. Zawory grzejnikowe wbudowane są w pokrywę. Producent umożliwa dostawę grzejnika z dodatkową grzałką lektryczną.

Model Vario Integral

Do montażu jako wolnostojący np. przed szklaną ścianą, z pokrywą, osłonami czołowymi, osprzetem montażowym oraz bezpiecznymi dla dzieci zaokrąglonymi krawędziami. Rury podłączeniowe ukryte są w podłodze. Zawory grzejnikowe wbudowane są w pokrywę. Możliwa dostawa grzejnika z dodatkową grzałką elektryczną

Dodatkowa grzałak elektryczna

Grzejniki typu: Vario Classic, Vario K oraz Vario Delux mogą zostać dodatkowo wyposażone w grzałkę elektryczną, włącznik oraz termostat grzałki elektrycznej.

  • Grzejniki łazienkowe

Wszystkie wersje grzejników mogą zostać wyposażone
w suszarki do reczników.

 

 

 

 

Wszystkie grzejniki OLYMP wykonane są z profili ze stopu aluminium o wysokim wskaźniku przewodności cieplnej i oferowane są zarówno w kolorze standardowym, jak i w ponad 170 odcieniach innych kolorów. Istnieje możliwość wyposażenia grzejnika w pokrętło ręczne lub w termostat. Istnieje całkowita dowolność w doborze materiałów użytych do budowy instalacji grzewczej: np. stal, miedź, tworzywo sztuczne, itp.

Oznaczenie typu
- rozstaw piast [mm]

Wysokość zabudowy [mm] Głebokość zabudowy [mm] Szerokość segmentu [mm]
V 250 290 60 70
130
200
V 350 390 60 70
130
200
V 500 540 60 70
130
V 600 640 60 70
130
V 900 940 60 70
130
V 1800 1840 60 70
130

Karta wzorów kolorów

Kolor grzejnika należy dopasować do wystroju wnętrza, zintegrować go harmonijnie z kolorem zasłon, podłogi lub glazury w łazience w taki sposób, aby pasowało " nie gryzło się " kolorystycznie. Można także nadać interesujące akcenty kolorystyczne i w ten sposób wytworza się pełen napięcia kontrast w stosunku do wyposażenia. Można pozwolić sobie na wyzwolenie odrobiny tzw. "wodzy fantazji". Do dyspozycji mamy ponad 170 odcieni kolorów.

powrót na górę